Kobieta z Florydy zrzuciła 45 kilo spacerując przez 45 sekund!

Nowa rewolucja w fitness może tak samo działać na ciebie ….

Dr Sears

Drogi czytelniku dbający o zdrowie,

Podczas pierwszego treningu poprosiłem Terri, żeby spacerowała przez 45 sekund. Następnie powtórzyła to samo. Tylko tyle.

„To wszystko?” spytała. „Tylko tyle mam robić?”
„Tak. To jest PACE, a nie aerobik, ani ćwiczenia kardio.”

Można osiągnąć niezwykłe wyniki niezależnie od formy. Można zacząć kiedy się chce, nawet jeśli to tylko spacerowanie i odpoczynek. Terri jest na to dowodem. Zaledwie po 4 miesiącach zrzuciła 20kg. Ale nie ona jedna. W mojej klinice w Południowej Florydzie pomogłem tysiącom osób takich jak Terri.  Nie musisz wykonywać ćwiczeń kardio, podnosić ciężarów, ani chodzić na aerobik, aby mieć piękne ciało. Nie musisz nawet zapisać się do siłowni.  Możesz stworzyć szczupłe, pełne energii ciało mające zdrowe serce i płuca oraz silne mięśnie nie tracąc czasu.  Terri poświęca na ćwiczenia średnio 12 minut dziennie.

Terri mówi: “Kiedy poznałam dr Searsa moje życie zmieniło się. Wcześniej próbowałam wszystkiego i nic nie działało, aż do teraz! PACE jest tak prosty.”

Opiszę dokładnie jak działa program PACE i jak zmienił życie Terri.

Nie tylko w mojej klinice pojawiły się dowody na to, że ćwiczenia kardio nie są skuteczne. Przyjrzyjmy się badaniom z Harvardu.

Badanie z Harvardu potwierdza: aerobik i ćwiczenia kardio nie są skuteczne

Dlaczego powtarzam swoim pacjentom, że aerobik i ćwiczenia kardio nie są odpowiednie:

–          Nie wyszczuplą sylwetki!

–          Nie ochronią przed chorobami serca!

–          Nie dodają energii!

Co gorsze, ćwiczenia te – które większość lekarzy, a nawet organizacje rządowe promują jako sposób na zdrowie – mogą tak naprawdę zniszczyć zdrowie. Mogą przyczynić się do chorób, zmęczenia i przedwcześnie postarzeć. Badanie ekspertów ds. zdrowia z Harvardu potwierdza moją opinię. Naukowcy zbadali ponad 7 000 osób. Odkryli, że istotne dla ochrony serca nie są ćwiczenia kardio. Nie chodzi o wytrzymałość, ale intensywność. Udowodnili oni, że im bardziej intensywny wysiłek, tym mniejsze ryzyko chorób serca. Ponadto, inne badanie z Harvardu porównało bardziej energiczne ćwiczenia z tymi spokojniejszymi.

U osób wykonujących bardziej energiczne ćwiczenia wystąpiło mniejsze ryzyko zgonu niż u tych wykonujących mniej energiczne ćwiczenia. Aerobik i ćwiczenia kardio są mało intensywne i długie. Badanie z Harvardu wyraźnie wskazuje, że tego rodzaju ćwiczenia zwiększają ryzyko chorób serca i zgonu.

Długie godziny wysiłku, które tylko zwiększają ryzyko chorób nie mają sensu. Ponadto nie są one skuteczne.  Jak pokazałem Terri jest lepszy sposób na spalanie tłuszczu, wzmocnienie płuc i serca.

PACE to najskuteczniejszy i najłatwiejszy sposób na spalanie tłuszczu.

Na początku Terri spacerowała przez 45 sekund, a potem odpoczywała. Następnie powtarzała to samo. Wtedy tylko tyle mogła wykonać. Zaczynając od łatwego treningu powoli wprowadzała zmiany do kolejnych treningów. W ciągu zaledwie kilku tygodni Terri przeszła od 45 sekundowych spacerów do chodzenia po stromych wzgórzach. Dziś biega, również sprintem oraz wykonuje gimnastykę zdrowotną.

W ciągu 11 miesięcy, Terri:

–          zrzuciła 30 kg tłuszczu

–          zyskała 6 kg mięśni

–          poziom dobrego cholesterolu HDL wzrósł o ponad 33%

–          poziom trójglicerydów spadł o ponad 36%

Trening PACE jest skuteczny począwszy od utraty tłuszczu, a skończywszy na zdrowym układzie sercowo-naczyniowym. Obniżenie trójglicerydów jest szczególnie dobre dla Terri, gdyż są one większym czynnikiem ryzyka niż cholesterol, zwłaszcza u kobiet.

Płuca Terii również uległy poprawie. Terri pracuje na drugim piętrze. Zanim zaczęła trenować PACE zawsze korzystała z windy. Dziś chodzi schodami 3 lub 4 razy dziennie nie zwracając na to nawet uwagi.

PACE to coraz większa rewolucja

PACE jest już stosowany przez tysiące ludzi w wielu krajach na świecie. PACE obala lata złych decyzji i zaleceń dot. ćwiczeń. Ujawnia słabe strony dotychczasowych trendów i proponuje skuteczniejszy, bardziej naturalny sposób. PACE to skrót od Progressively Accelerating Cardiopulmonary Exertion. Stworzyłem ten program z myślą o moich pacjentach, aby zyskali oni długofalowe wyniki bez względu na ich kondycję. Trening PACE można rozpocząć w każdym momencie.

W przypadku Terri początkowo była ona w stanie tylko spacerować. Dziś zrzuciła ponad 30kg i może biegać sprintem pod górę. PACE pokazuje jak można zastąpić niedoskonałe i nieskuteczne teorie, które były zaakceptowane bez potwierdzenia, że są naprawdę skuteczne.

W ciągu kilku tygodni:

–          zyskasz siłę oraz zwiększysz wydajność serca i płuc

–          unikniesz ataku serca i chorób układu sercowo-naczyniowego

–          zyskasz silną odporność przeciwko chorobom

–          znacznie zwiększysz energię

–          spalisz tłuszcz podczas odpoczynku jak nigdy wcześniej.

Kluczem do niezwykłej skuteczności PACE jest tzw. „przystosowawcza reakcja” metabolizmu. PACE pozwala organizmowi na tego rodzaju reakcje, które rzeźbią ciało i wzmacniają wewnętrzne organy. PACE aktywuje te zmiany. Takie zachowania u naszych przodków były naturalne. Nie brali oni udziału w maratonach, ani nie skakali przez godzinę bez przerwy. Natomiast ich wysiłek był krótki, ale intensywny. Była to kwestia przetrwania. Nasz metabolizm to wynik tego stylu życia. Miliony lat ewolucji ukształtowały nasze ciała. Dlatego schemat intensywnego wysiłku, a następnie odpoczynku jest w naszych genach.

Geny określają rodzaj ruchu i wysiłku niezbędne do przetrwania i zachowania formy. Mięśnie, kości i układy wewnętrzne odzwierciedlają ten genetyczny schemat. Sposób w jaki one współpracują to recepta na siłę, witalność i długie życie.

Impuls, który uaktywnia ten mechanizm jest w nas.

Ten naturalny rytm przyczynia się do:

–          większej pojemności płuc

–          szybszego spalania tłuszczu

–          większej wydajności serca

–          lepszego spalania i większej wrażliwości na insulinę

–          wzrostu mięśni i silniejszych kości

–          lepszej sprawności seksualnej

Włącz swój naturalny dopalacz.

PACE uaktywnia w organizmie tryb “spalania tłuszczu”. Wyobraź sobie, że w organizmie włącza się przełącznik, który zatrzymuje produkcję tłuszczu i spala nadmiar posiadanego już tłuszczu. Jak PACE działa w ten sposób? Wtedy kiedy karzesz organizmowi spalić tłuszcz. Długofalowe ćwiczenia jak aerobik czy kardio spalają tłuszcz podczas treningu. Brzmi to dobrze, ale nie do końca. Wtedy organizm dostaje informacje, że potrzebna jest rezerwa tłuszczu na kolejne ćwiczenia.

Cykl ten zapewnia, że organizm wytwarza więcej tłuszczu po ćwiczeniach. Dlatego może być trudno spalić tłuszcz na siłowni. Zawsze kiedy spalasz tłuszcz podczas ćwiczeń, organizm wytwarza go więcej.  Ćwiczenia treningu PACE trwają co najmniej 12 minut i nie więcej niż 20 minut. Wtedy organizm nie spala tłuszczu, ale węglowodany w mięśniach.

Aktywuje się wtedy “dopalacz”. Po skończeniu sesji ćwiczeń PACE, organizm spala tłuszcz przez kolejne 24 godz. Nawet podczas snu. Po pewnym czasie, organizm przestaje wytwarzać tłuszcz, bo go nie potrzebuje. Jest to istotne dla pozbycia się nadmiaru tłuszczu, a nie długie godziny nieciekawych ćwiczeń.  Nie tylko w mojej klinice udokumentowano to niezwykłe odkrycie.

Spalaj do 9 razy więcej tłuszczu ćwicząc mniej

Naukowcy z Laval University w Quebec podzielili badane osoby na dwie grupy: wykonujących długie ćwiczenia i powtarzające się krótkie ćwiczenia.  Grupa wykonująca długie ćwiczenia ćwiczyła 45 minut bez przerwy. Ćwiczenia drugiej grupy trwały 15-90 sekund z przerwami na odpoczynek. Pierwsza grupa spaliła dwa razy więcej kalorii co sugeruje, że spaliła więcej tłuszczu. Jednak kiedy zbadano obie grupy okazało się, że druga grupa spaliła więcej tłuszczu.

Grupa ta spaliła 9 razy więcej tłuszczu na każdą kalorię niż pierwsza grupa!

Pewnie się zastanawiasz – czy to nie zaprzecza prawom fizyki? Nie koniecznie jeśli wiesz, że ćwiczenia wpływają na metabolizm organizmu po ich zakończeniu. Krótkie ćwiczenia pobudziły większe spalanie. Sam musze przyznać, że zadziwia mnie fakt, że krótkie ćwiczenia spalają tłuszcz i wyszczuplają w przeciwieństwie do ćwiczeń kardio. Ponadto, wysiłek podczas krótkich ćwiczeń, a po nich odpoczynek będzie miał korzystny wpływ na metabolizm, który cię zaskoczy.

Poniżej kilka przykładów:

–          Wzrasta poziom hormonu wzrostu: Jest to „przeciwstarzeniowy” hormon. Wykazano, że buduje on mięśnie, spala tłuszcz, poprawia gęstość kości, podnosi poziom „dobrego” cholesterolu oraz odwraca negatywne skutki procesu starzenia się. Poziom tego hormonu we krwi znacznie wzrasta podczas i od razu po ćwiczeniach typu PACE. (Typowy aerobik nie ma takiego działania.)

–          Organizm spala więcej kalorii: PACE znacznie przyspiesza metabolizm. Po intensywnych krótkich ćwiczeniach organizm musi spalić dodatkowe kalorie, aby odbudować mięśnie, uzupełnić zapas energii i przywrócić organizm do „normalnego” stanu. Zajmuje to od kilku godzin, a nawet cały dzień tj. organizm spala kalorie długo po zakończeniu treningu.

–          Więcej siły i lepsza kondycja w krótszym czasie: Po kilku tygodniach ćwiczeń kardio nie ma żadnego postępu w przeciwieństwie do PACE. Po kilku miesiącach tego rodzaju ćwiczeń krew będzie dostarczała więcej tlenu do mięśni, dodając energii jak nigdy wcześniej.

–          Silniejsze serce: Program PACE wzmacnia serce lepiej niż tradycyjny aerobik. W ćwiczeniach PACE potrzeba więcej tlenu więc zwiększa się tętno serca i jego uderzenia. Wtedy serce jest silniejsze.

Niezależność i sprawność w starszym wieku

Kiedy Terri ćwiczyła PACE wchodzenie po schodach nie było dla niej męczące. Wejście po schodach bez zadyszki było jej wielkim sukcesem. Ponadto jest to istotne w starszym wieku. Wstawanie z łóżka, wychodzenie z samochodu, wchodzenie po schodach, podnoszenie ciężarów, noszenie dzieci lub zakupów to czynności, które zapewniają niezależność i sprawność w starszym wieku. Nikt nie chce być przykuty do wózka inwalidzkiego, być w domu opieki lub być uzależnionym od bliskich czy rodziny. Główna cecha PACE to: Rozwinięcie sprawności niezbędnej w codziennym życiu.

Nie trzeba chodzić na siłownię, ani podnosić ciężarów, aby być silnym. Można ćwiczyć zawsze i wszędzie. Sam stosuję specjalny zestaw ćwiczeń gimnastyki zdrowotnej i na masę wraz z PACE. Nie potrzeba żadnego sprzętu ani kosztownych trenerów. Terri stosowała kilka ćwiczeń gimnastyki zdrowotnej z niezwykłym wynikiem. Oprócz tego, że biega po schodach, ma ona większą wytrzymałość i więcej siły, a codzienne czynności, które ją wcześniej męczyły przychodzą teraz z łatwością.

Kiedy sam spróbujesz PACE przekonasz się, że ćwiczenia te są łatwiejsze niż ci się wydaje. Nie są nudne, wprawią w dobry nastrój, a nie zmęczą.  W tym artykule opisuję zaledwie kilka aspektów PACE, które szybko przynoszą rezultaty.

Możesz skorzystać z 25 lat moich badań

Wyobraź sobie, że tłuszcz spala się po 12 minutach ćwiczeń PACE, tak jak w przypadku Terri lub budzisz się rano wiedząc, że masz prawie zerowe ryzyko ataku serca lub masz tyle siły i sprawności, żeby obejść cały świat w starszym wieku. Są to osiągnięcia moich pacjentów ćwiczących PACE. Nie martwią się oni o nadwagę, o uzależnienie od innych osób, nie muszą zażywać większości leków i nie obawiają się chorób. PACE jest łatwiejszy i skuteczniejszy niż myślisz. Zajmuje to tyle czasu co sprawdzenie e-maili czy wypicie kawy.

Wyniki gwarantowane

Uczę moich pacjentów PACE codziennie. Teraz czas na ciebie.

Skorzystaj z PACE, a wkrótce twoje ciało w naturalny sposób stanie się silne i sprężyste. Będziesz należeć do grupy tysięcy osób, które mają teraz więcej energii, motywacji i są gotowi na wyzwania. Mięśnie będą odpowiednich rozmiarów, ani za duże, ani za małe. Klatka piersiowa będzie mocna, talia smukła, a oddech głęboki.

Na PACE poświęcisz średnio 12 minut dziennie. Latami powtarzano, że należy ćwiczyć godzinę dziennie, chodzić na siłownię, poświęcać swój czas. Teraz wiadomo, że nie jest to konieczne. Nie trzeba cierpieć, aby być szczęśliwym.

PACE to lek na stres i frustracje wywołane typowymi ćwiczeniami

Wypróbuj program ćwiczeń PACE. Tłuszcz zniknie, serce będzie silniejsze, a w płucach będzie więcej tlenu. Musisz być przekonany, że PACE spali tłuszcz, wzmocni serce i ochroni organizm przed chorobami zaledwie w 12 minut dziennie.

Życzę dużo zdrowia,

dr Al Sears

link do ćwiczeń http://www.kenayag.com.pl/vademecum-zdrowia.html

Komenatrze wyłączone.